-->

کتاب حاضر جهت آموزش روش­های تحلیل و طراحی مدارهای CMOS از مقدمات تا موارد پیشرفته ­تر و عمدتاً بر اساس تجربه نویسنده در تدریس مطالب آن نوشته شده است. در نگارش کتاب سعی شده است که با استفاده از بحث­های تشریحی نحوه نگرش به موضوع و ایجاد توانایی و بصیرت برای درک رفتار کلی مدارهای الکترونیک با روش­های شهودی به خواننده منتقل شود. از طرف دیگر الزام به تسلط به روش­های دقیق تحلیلی و محاسباتی برای تحلیل و طراحی مدارهای الکترونیک - بخصوص در مواردی که مشخصات مدار مورد نظر در محدوده ه­ای نزدیک به حداکثر توانایی تکنولوژی مورد استفاده قرار دارد- غیر قابل اجتناب است. در حقیقت توانایی درک رفتار کلی مدار قبل از اقدام به انجام محاسبات و نیز قابلیت انجام محاسبات دقیق لازم و ملزوم یکدیگر بوده و مهارت در هر دو برای مهندس الکترونیک امروزی الزامی می­باشد. این مهارتی است که سعی شده در طول فصول مختلف کتاب به خواننده منتقل شود. مسائل ارائه شده در آخر هر فصل برای تمرین و تکمیل هر دو مهارت ذکر شده طراحی شده­ اند. سعی شده که تمرینات به ­گونه­ ای باشند که بتوان تصویری از محدوده مقادیر و عملکرد واقعی مدارهای مختلف را از آنها کسب نمود. حل همه این تمرینات به خواننده علاقمند اکیداً توصیه می­شود.

Image: 
معرفی کتاب: 
معرفی کتاب
کنفرانس: 
ویدیو: 
خصوصی: 

نظر

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

اعلام فرصت های شغلی جهت اطلاع متخصصان

از همه سازمانها و شرکتهای دارای طرحها و پروژه های میکروالکترونیکی دعوت می شود تا با ثبت طرح/پروژه خود در این سامانه، از فرصت جذب بهترین متخصصان میکروالکترونیک کشور بهره مند گردند.
متخصصان محترم می توانند با ارسال رزومه تخصصی خود به آدرس info@iramis.org به بانک اطلاعات متخصصان انجمن میکروالکترونیک ایران پیوسته و در صورت نیاز از جزئیات فرصت های شغلی ثبت شده در سایت انجمن اطلاع یابند.

فرم ثبت طرح/پروژه پروژه های ثبت شده

آخرین اخبار